Foto: se svolením Valve

Společnost Valve odhalila nejhranější hry na Steam Decku

Společnost Valve zveřejnila doposud neznámé statistiky prodeje, a to seznam 100 nejhranějších titulů na kapesní herní platformě Steam Deck. Informace je možné třídit podle týdne, měsíce nebo roku a budou se aktualizovat každý den.

Avšak to, zda se hra zařadí nebo nezařadí do seznamu není jen o samotném počtu hráčů. Lawrence Yang ze společnosti Valve přiblížil proces selekce těmito slovy: “Metrika, kterou používáme k určení nejhranějších her, je kombinací unikátních uživatelů a zájmu.” Hra “Hades 2 je na trhu teprve měsíc, ale tolik hráčů Steam Decku ji má jako jednu z nejhranějších her, a tak jsme ji v žebříčku vyzdvihli,” dodal Yang.

Na prvním místě v žebříčku se po nedávném vydání rozšíření Shadow of the Erdtree (a následném patchi) nepřekvapivě drží Elden Ring. Oblíbená indie hra Stardew Valley je momentálně na druhém místě a deck-builderská hra Balatro je na místě třetím. Do první desítky se dostaly i hry Hades 2 a Hades. Objevilo se i několik překvapivých favoritů, například hra Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX, která se umístila na pátém místě a nebo Fallout 4 na místě šestém. Pokud si chcete do své knihovny přidat něco z balíčku Steam Deck, máte nyní příležitost rozšířit svou sbírku her díky probíhajícímu letnímu výprodeji služby Steam.

Zdroj: www.engadget.com