Foto: se svolením Valve

Společnost Valve oznámila upgrade mobilní aplikace služby Steam

Mobilní aplikace Steam zaspala dobu – nejenže vypadá zastarale, ale její uživatelská přívětivost také není zrovna nejlepší. To je dáno tím, že společnost Valve oběma verzím (pro Android i pro iOS) v posledních letech nevěnovala příliš pozornosti. Řada uživatelů ji tak používá jen pro ověřování pomocí služby Steam Guard.

Nicméně nyní by se vše mělo změnit – Valve totiž pracuje na nové verzi této mobilní aplikace. V příspěvku na blogu společnost vyzvala uživatele služby Steam k podílení se na beta testování přepracovaného klienta pro Android a iOS. „Přestavěli jsme aplikaci na novém frameworku a modernizovali design,“ uvedla společnost Valve.

Kromě stávajících funkcí se mohou uživatelé v přepracované aplikaci těšit na inteligentnější oznámení, podporu více účtů a nový způsob přihlašování k účtu služby Steam. Namísto zadávání uživatelského jména, hesla a ověřování pomocí služby Steam Guard můžete pro zjednodušení použít QR kód. Jde pravděpodobně o nejužitečnější funkci, kterou společnost Valve přidala.

Testeři jsou s vylepšeními aplikace spokojeni, a to i přestože má stále své obvyklé nedostatky, včetně pomalého výkonu a spousty chyb. I tak jde ale o vítaný krok vpřed.

Datum vydání přepracované aplikace prozatím nebylo stanoveno. Beta verze je však otevřená všem, kteří se jí chtějí zúčastnit. Pokyny k instalaci najdete na webových stránkách služby Steam. Nicméně beta verze pro iOS je omezena pouze na 10 000 souběžných uživatelů.

Zdroj: engadget.com