Foto: se svolením Steam

Společnost Valve vydala přepracovanou mobilní aplikaci služby Steam, mimo jiné umožňuje přihlašování pomocí QR kódu

Pokud jste byli nespokojení s dosavadní mobilní aplikací Steam, máme pro vás dobrou zprávu. Společnost Valve totiž představila přepracovanou verzi své mobilní aplikace pro Android a iOS, kterou testovala nejméně od srpna letošního roku. Herní vývojáři uvedli, že aplikaci přestavěli „na novém frameworku a modernizovali design“. Aplikaci také nabídne nové funkce, včetně možnosti přihlašování pomocí QR kódu.

Tento nový způsob přihlašování umožňuje přistupovat k účtu služby Steam bez nutnosti zadávat uživatelské jméno a heslo. K ověření vaší totožnosti využívá dvoufaktorové ověřovací údaje uložené v telefonu. Pokud zvolíte tento způsob přihlášení, zobrazí vám aplikace po naskenování kódu telefonem potvrzovací stránku s podrobnostmi, jako je například mapa s přibližnou polohou zařízení, ze kterého se přihlašujete. Tímto způsobem si můžete být jisti, že svůj pokus o přihlášení schvalujete sami.

Pokud byste k přihlášení raději použili své uživatelské jméno a heslo, aplikace se vás přesto zeptá, zda chcete pokus o přihlášení schválit, nebo zamítnout.

A pokud se chcete ujistit, že k vašemu účtu není připojeno žádné zařízení, které by tam být nemělo, můžete nyní v záložce Autorizovaná zařízení vše zkontrolovat a v případě potřeby zrušit přístup.

Nová mobilní aplikace služby Steam nyní také nabízí zobrazení vše vašich her přehledně v knihovně. Pokud v seznamu kliknete na obrázek obálky hry, mimo jiné se zobrazí také možnost, která umožní hru vzdáleně stáhnout do počítače, či možnost hru odinstalovat. Mezi další nové funkce patří přehlednější procházení obchodu na mobilních displejích a přizpůsobitelná oznámení služby Steam o prodejích, obchodech, žádostech o přátelství a dalších kategoriích.

Podle svých slov Valve pracuje také na zavedení přihlašování pomocí QR kódu do Steam Decku a na přidání stránky autorizovaných zařízení do klienta služby Steam a prohlížeče.

Zdroj: engadget.com