Foto: se svolením Virgin Galactic

Společnost Virgin Galactic opět odložila své lety pro vesmírné turisty

Společnost Virgin Galactic oznámila, že opět odkládá vlastní program pro vesmírnou turistiku, a to konkrétně z konce letošního roku na 2. čtvrtletí roku 2023. Tato informace byla sdělena v rámci zprávy o výsledcích společnosti. Nicméně zpoždění není způsobeno nedostatkem financí, nýbrž posunutím termínu dokončení, který se týká mateřské vesmírné lodi.

Tato mateřská loď s názvem VMS Eve je klíčovou součástí programu vesmírné turistiky Virgin Galactic. Právě VMS Eve je totiž určena k tomu, aby vynesla kosmickou loď VSS Unity do výšky 15 kilometrů před tím, než odstartuje na okraj vesmíru.

Program týkající se vylepšení mateřské lodi začal 7. července. Vylepšení by měla vést zejména k možnosti zvýšit četnost letů a zároveň posílit „spolehlivost, předvídatelnost a životnost“ lodě.

Současně s touto zprávou společnost Virgin Galactic oznámila, že společnost Aurora Flight Sciences společnosti Boeing bude navrhovat a vyrábět její mateřské lodě příští generace, které by měly být uvedeny do provozu v roce 2025. Společnost rovněž pracuje na nové kosmické lodi VSS Imagine, která má zprostředkovat první zkušební let v prvním čtvrtletí roku 2023.

Virgin Galactic již dříve odložila své první placené lety ze 3. na 4. čtvrtletí 2022, a to kvůli opatrnosti ohledně možných problémů se systémem, který se zásadním způsobem podílí na řízení letu. Další let měl vynést na hranici vesmíru tři příslušníky italského letectva, kteří měli studovat účinky přechodu z běžné pozemské gravitace do mikrogravitace na člověka i životní prostředí. Ani k tomu však nakonec nedošlo.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.