Foto: virginorbit.com

Společnost Virgin Orbit prodlužuje zaměstnancům pracovní volno a pokračuje v hledání investorů

V polovině března vesmírná společnost Virgin Orbit vyhlásila provozní pauzu a většinu ze svých 750 zaměstnanců propustila kvůli finančním problémům na neplacené volno. Od té doby se objevily zprávy, že společnost jednala s potenciálními novými investory, ale zdá se, že se jí zatím nepodařilo uzavřít dohodu, která by zajistila financování její další činnosti.

Podle serveru CNBC a agentury Reuters generální ředitel Virgin Orbit Dan Hart zaměstnancům e-mailem sdělil, že společnost většině z nich prodlouží neplacené volno. “Naše diskuse s investory byly v posledních dnech velmi dynamické, ale zatím nejsou ve fázi, kdy bychom mohli poskytnout bližší informace,” napsal údajně Hart.

Server CNBC nedávno informoval, že Sir Richard Branson, který má v současné době ve společnosti největší podíl 75 %, již nechce podnik vlastnit. Bransonova Virgin Group zřejmě spěchá s hledáním finančních prostředků pro společnost ve snaze vyhnout se bankrotu.

Malý tým zaměstnanců Virgin Orbit se již minulý týden vrátil do práce v rámci očekávaného postupného obnovování provozu. Ačkoli budoucnost zůstává nejasná, musí se společnost začít připravovat na další plánované starty raket. Jednou z misí, kterou chce Virgin Orbit uskutečnit v letošním roce, je druhý pokus o start na oběžnou dráhu z území Spojeného království. První orbitální start společnosti Virgin Orbit ve Velké Británii měl odstartovat 9. ledna ze Spaceportu Cornwall, ale kvůli uvolněnému palivovému filtru se raketoplánu nepodařilo dosáhnout oběžné dráhy.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.