Foto: Unsplash

Společnost X možná bude používat uživatelská data k trénování modelů umělé inteligence

Tento týden byl pro X náročný, jelikož agentura Bloomberg zjistila, že tato sociální síť začne od uživatelů shromažďovat biometrické údaje spolu s údaji o zaměstnání a vzdělání. Nyní nově zveřejněné zásady ochrany osobních údajů naznačují, že X bude tyto údaje spolu s dalšími osobními informacemi používat k trénování modelů umělé inteligence.

„Informace, které shromažďujeme, a veřejně dostupné informace můžeme použít k tomu, abychom pomohli trénovat naše modely strojového učení nebo umělé inteligence pro účely uvedené v těchto zásadách,“ píše se v oznámení o ochraně osobních údajů.

Musk změnu potvrdil, ale upozorňuje, že budou shromažďovány pouze veřejně dostupné informace, nikoli informace z DM (Direct Message) nebo jakékoli jiné soukromé údaje. Avšak vzhledem k tomu, že společnost X již nemá tiskové oddělení, neexistuje žádný způsob, jak zjistit konkrétnější informace o tom, jaká data budou získávána a k čemu přesně budou použita.

Elon Musk se netají svými ambicemi v oblasti umělé inteligence. Nedávno založil společnost s názvem xAI, jejímž cílem je podle jeho slov „pochopit skutečnou podstatu vesmíru“. Nicméně možné je také to, že tato data budou využita jinak, jelikož Musk mimo jiné plánuje konkurovat Linkedinu (což by vysvětlovalo shromažďování informací o zaměstnání a vzdělání od uživatelů).

Je tu ještě ale i třetí možnost – prodej uživatelských dat by totiž mohl být snadným způsobem, jak vydělat peníze. Neexistují však žádné důkazy, které by na to poukazovaly, kromě toho, že se jedná o běžnou praxi ve světě sociálních médií. V minulosti Twitter využíval shromážděné údaje o uživatelích především ve svůj prospěch, nikoli ve prospěch třetích stran.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.