Foto: Twitter.com

Společnost X spustí na televizorech Samsung a Amazon video aplikaci podobnou YouTube

Elon Musk se svou sociální sítí X si nyní bere příklad z YouTube a spouští na platformě X službu pro streamování videa, informuje SamMobile. Musk oznámil, že tato funkce přijde již brzy: ,,Již brzy budete moci sledovat svá oblíbená dlouhá videa X přímo na svých televizorech Smart TV.”

X spustí speciální aplikaci, která uživatelům umožní sledovat videa na televizorech Samsung TV a Amazon Fire TV. Mělo by se jednat o službu podobnou funkcionalitě YouTube.

Musk nedávno uvedl, že X bude v budoucnu platformou ,,video-first”, a tento vývoj ukazuje, že se tato změna promítne i do obsahu, který půjde sledovat na velkých obrazovkách, tedy nejen v rámci dosavadních malých obsahových boxů, které jsou obvykle k dispozici na kanálech X. Musk tehdy také tvrdil, že osm z deseti případů, kdy člověk navštíví X, sleduje videa.

Toto rozhodnutí následuje po špatných zprávách pro X, kdy nedávná zpráva společnosti Edison Research uvádí, že v roce 2024 došlo k 30procentnímu poklesu využívání této sociální sítě ve srovnání s rokem 2023. V pokračující snaze o změnu (a udržení popularity) se X snaží zvrátit úbytek svých inzerentů. Co se týče delších videí, budeme si muset počkat, až se objeví na televizorech Samsung a Fire, abychom zjistili, jak moc upoutají pozornost uživatelů.

Zdroj: engadget.com