Foto: Unspash

Společnost X zaměstná 100 moderátorů obsahu, kteří se zaměří především na zastavení šíření materiálů o sexuálním zneužívání dětí

Joe Benarroch, obchodní manažer X, uvedl, že společnost plánuje otevřít v texaském Austinu novou kancelář pro tým, který se bude věnovat moderování obsahu. Nový tým bude tvořit 100 nových zaměstnanců na plný úvazek, kteří se zaměří především na zastavení šíření materiálů o sexuálním zneužívání dětí (CSE).

Generální ředitelka X Linda Yaccarino má ve středu vypovídat před Kongresem při slyšení o CSE a platforma koncem minulého týdne zveřejnila příspěvek na blogu o svém úsilí omezit tento typ materiálů s tím, že je odhodlána vytlačit z platformy všechny, jejichž cílem je zneužívání nezletilých.

Podle agentury Bloomberg Benarroch uvedl, že „X nemá obchodní strategii zaměřenou na děti, ale je důležité, aby pachatelům nadále bránili v používání platformy k jakékoli distribuci nebo vytváření obsahu CSE“.

Podle agentury Bloomberg se tým bude zabývat i dalšími problémy s obsahem, jako jsou nenávistné projevy obsahující nebo podněcující k násilí. Nutno dodat, že Elon Musk strávil velkou část svého prvního roku ve společnosti X podnikáním kroků, které měly z platformy naopak udělat místo absolutní svobody projevu, a zrušil týmy pro moderování obsahu, které zavedl Twitter.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.