Zdroj: GSMArena

Společnost Xiaomi oslavila desetileté výročí a představila nadupaný telefon Mi 10 Ultra a průhlednou televizi

Dnešní dobu lze definovat překotným technologickým pokrokem. A jedním z jeho nejvýraznějších symbolů je společnost Xiaomi, která se za pouhých deset let své existence dokázala dostat mezi přední technologické giganty a dokáže svou produkcí překovat většinu konkurence. To Xiaomi potvrdila i tento týden během představení svých nových produktů. Dva nejzajímavější z nich jsou Mi 10 Ultra a MI TV LUX.

První z nich je mobilní telefon, který vznik u příležitosti desátého výročí vydání prvního mobilního telefonu Xiaomu a je doslova nabitý inovacemi. Pozornost na první pohled přitáhne fotografická výbava, která zabírá velkou část zadní strany telefonu. Ta je tvořena hlavním fotoaparátem s rozlišením 48 megapixelů a světlností f/1,85 s optickou stabilizací, ultraširokoúhlým objektivem s 20 megapixelovým snímačem a dvěma teleobjektivy, které zajišťují 5násobný optický a až 120násobný hybridní zoom. Celý systém navíc podporuje snímání videí v rozlišení 8K.

 

Číslo 120 telefon vůbec provází – Super Amoled displej telefonu má obnovovací frekvenci 120 Hz a baterii je možné nabíjet výkonem 120 W. Po stránce výkonu je telefon nekompromisní díky kombinaci nejnovějšího čipu Qualcomm Snapdragon 865 a 16 GB RAM. Uživatelé telefonu budou mít navíc k dispozici 512 GB úložného prostoru.

Cena telefonu je v přepočtu 28 tisíc korun za nejdražší variantu. Otázkou však je, zda se tento telefon podívá na evropský trh.

Druhou novinkou je MI TV LUX. Jak název napovídá, jedná se o televizor, který má jednu zajímavou vlastnost – je průhledný. Podobnou technologii sice představily už dříve společnosti Panasonic nebo LG, avšak Xiaomi ji jako první přinese do obývacích pokojů zákazníků. Tedy rozhodně ne všech, protože cena této televize je v přepočtu astronomických 7 200 dolarů.

Teelevizor má úhlopříčku 55 palců a tvoří jej OLED panel. Tloušťka celého zařízení je přitom pouhých 5,7 milimetru. Zaujme i vysoká obnovovací frekvence 120 Hz. Za zmínku stojí také kontrast 150000:1, 1 ms odezva.

Zdroj: blog.mi.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.