Foto: se svolením Xiaomi

Společnost Xiaomi představila novou 300W technologii, která nabije telefon na 100 % za 5 minut

Již koncem října minulého roku společnost Xiaomi prostřednictvím své podznačky Redmi uvedla na trh technologii nabíjení mobilních telefonů s výkonem 210 W. Tu začátkem února překonala 240W verze od společnosti Realme. Nyní byl rekord opět překonán, a to opět společností Xiaomi, která v rámci MWC představila 300W technologii nabíjení, díky níž se doba nabíjení snížila na necelých pět minut. Výhodou je, že rozměry nabíječky zůstaly stejné jako u dřívějšího 210W modelu.

Novou technologii nabíjení společnost představila v upraveném Redmi Note 12 Pro+ s 4 100mAh baterií. Telefon dosáhl 20 % za něco málo přes minutu, následně 50 % za 2 minuty 12 sekund a poté 100 % za necelých 5 minut. Příkon nabíječky byl něco málo přes 290 W, v jednom okamžiku se jí podařilo udržet příkon 280 W a více po dobu přibližně dvou minut.

Společnost uvedla, že baterie obsahuje výkonnější 15C články (na rozdíl od 10C článků v Discovery Edition), které se skládají z nových uhlíkových materiálů místo některých běžných grafitových částí, čímž se tloušťka elektrod snížila o 35 %. Společně s vylepšeným složením elektrolytu dokáže tato lithium-iontová baterie dosáhnout vyššího výkonu při rychlejším nabíjení a vybíjení, přičemž dochází ke snížení množství tepla, které při tomto procesu vzniká. Ultratenké články jsou na sebe poskládány v nové tzv. sendvičové konstrukci s tepelnými materiály v mezerách mezi sebou, aby se optimalizoval odvod tepla a zároveň lépe využil vnitřní prostor. Co se týče bezpečnosti, Xiaomi tvrdí, že v systému je zabudováno více než 50 funkcí, které hlídají proud, napětí i teplotu.

Společnost nicméně nesdělila informaci o nabíjecích cyklech, což je ale podstatné, jelikož životnost baterie může být vyšším nabíjecím výkonem zásadně ovlivněna. Prozatím jsme se nedočkali ani informace o tom, zda dojde k masové výrobě této nové technologie.

Zdroj: engadget.com