Foto: se svolením Xiaomi

Společnost Xiaomi představila novou technologii, která dokáže zvýšit kapacitu baterie o 10 procent při zachování stejné velikosti

Dlouhá výdrž telefonu je pro některé uživatele naprosto zásadním parametrem, pro jiné příjemným bonusem. Technologie baterií se v posledních letech neustále zlepšují, a v současné době je dostupná dokonce 125W technologie bezdrátového nabíjení, nicméně společnost Xiaomi se snaží jít ještě o kus dál.

Tato čínská společnost totiž vyvinula novou křemíko-lithiovou baterii s vysokou hustotou, která nabízí o 10 % větší kapacitu při zachování stejné velikosti, jakou mají stávající baterie. To je podle slov společnosti možné proto, že nová baterie obsahuje „třikrát větší obsah křemíku na záporných elektrodách než stávající lithium-iontové baterie“. Kromě toho Xiaomi přišla také s novou technologií výroby, která využívá menší řídicí obvody.

Právě v důsledku těchto inovací je společnost schopna do stejného objemu baterie zabalit o 10 % více energie. Nové křemíko-lithiové baterie jsou však dokonce o něco menší než běžné lithium-iontové baterie.

Přestože 10% nárůst na první pohled není nijak závratný, může znamenat významný rozdíl. Xiaomi tvrdí, že její nová technologie může prodloužit výdrž až o 100 minut. „Výrobci OEM mohou tuto novou technologii integrovat do svých vlastních zařízení, čímž lze dosáhnout mnohem lepší výdrže baterie, aniž by se změnilo množství místa, které by baterie spotřebovala,“ uvedla společnost.

Přestože společnost Xiaomi oznámila svou novou technologii baterií ještě před uvedením řady Xiaomi 12 na trh, můžeme očekávat, že nové baterie se v těchto zařízeních ještě neobjeví. Jejich masová výroba má totiž začít až ve druhé polovině příštího roku. Nicméně je téměř jisté, že novinku Xiaomi integruje do svého příštího vlajkového smartphonu.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.