Společnosti Apple a GE se domluvily na využívání softwaru na sledování techniky

Společnost Apple a nadnárodní energetická korporace General Electric se dohodly na spolupráci týkající se využívání softwarového nástroje, který dokáže sledovat např. činnost elektráren nebo tryskových motorů na iPhonech či iPadech.

Software s názvem Predix je cloudová aplikace, která má pomoci přeměnit amerického energetického obra na digitálně průmyslovou společnost. Software je možné propojit s různou technikou od GE, např. s větrnými turbínami, výtahy nebo s výše zmíněnými tryskovými motory či energetickou sítí elektráren, a umožňuje analyzovat technická data z těchto zařízení. Tím pomůže mimo jiné předvídat jejich potenciální selhání a optimalizovat jejich chod z hlediska hospodárnosti provozu. Společnost počítá s tím, že software jí pomůže do roku 2020 vygenerovat až 12 mld. dolarů v digitálním příjmu.

GE o softwarovém nástroji uvolní více informací 26. října. Detaily o tom, jak Predix funguje, budou poskytnuty např. manažerům továren a elektráren, kteří jsou technickým zařízením od společnosti nejblíže. Podle GE se manažeři kromě jiného dozvědí to, kdy je např. nejvhodnější doba uvést generátor do offline režimu a podrobit jej plánované kontrole. Díky softwaru uvidí řídící pracovník všechna důležitá data o konkrétním stroji a z iPadu nebo iPadu o něm může přímo na místě sdílet své poznámky a fotografie s ostatními spolupracovníky, případně odsud zahájit videohovor.

Součástí dohody je také to, že 330 000 zaměstnanců GE bude „defaultně“ používat iPhony a iPady, a budou mít také možnost používat jako pracovní zařízení počítače Mac. Na oplátku pomůže Apple elektrárenskému kolosu propagovat software Predix zákazníkům v korporátní sféře.

 

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.