Společnosti Picsart a Getty vytvořili generátor obrázků s umělou inteligencí, který je vycvičený jen na licencovaném obsahu

Společnost Getty navázala spolupráci s populární platformou pro úpravu fotografií Picsart a vytvořila generátor obrázků s umělou inteligencí, který je celý vycvičený na licencovaných obrázcích z fotobanky. Společnosti generátor označují za ,,zodpovědnou a komerčně bezpečnou” alternativu k současným platformám. Obrázky vytvořené modelem budou mít plná komerční práva, což by mělo vyřešit obavy z toho, že obrázky generované umělou inteligencí porušují autorská práva.

Služba bude dostupná pouze pro placené předplatitele Picsartu a připomíná trochu model Firefly AI společnosti Adobe. Firefly AI je také vycvičen na stockových obrázcích, i když ne výhradně. Společnost Adobe nedávno pobouřila uživatele tím, že aktualizovala své podmínky služby a uvedla, že může mít přístup k práci svých uživatelů a používat ji k trénování modelů AI. Společnost podmínky služby rychle změnila, jakmile se začala šířit odezva.

Společnosti Picsart a Getty doufají, že se vyhnou jakémukoli odporu tím, že se budou držet plně licencovaných stockových obrázků, takže běžným uživatelům Picsartu nebude hrozit, že jejich výtvory budou zachyceny modelem pro účely trénování a generování. ,,Umožňuje tvůrcům uvést své vize v život při zachování nejvyšších standardů komerční bezpečnosti,” napsal v příspěvku na blogu Grant Farhall, CPO ve společnosti Getty Images.

AI generátor Picsart x Getty Images bude uveden na trh později v tomto roce – konkrétní datum uvedení na trh zatím není známo. Model bude přístupný prostřednictvím API společnosti Picsart.

Zdroj: engadget.com