Foto: se svolením Endel

Společnosti Universal Music Group a Endel pracují na projektu wellness zvuků generovaných umělou inteligencí

Společnost Universal Music Group (UMG) navázala spolupráci se společností Endel, která se zabývá zvukovým wellness generovaným umělou inteligencí. Cílem partnerství je umožnit UMG vytvářet zvuky generované AI pro aktivity, mezi které patří zejména spánek, relaxace či aktivity vyžadující zvýšené soustředění. Společnost Endel přitom již dříve spolupracovala se synth-popovou umělkyní Grimes na vytvoření AI ukolébavky.

Nahrávací společnost plánuje využít technologii společnosti Endel k vytváření zcela nových hudebních podkresů, případně měnit již existující skladby, přičemž obě společnosti zdůraznily, že projekt bude respektovat autorská práva umělců. Ti se k výsledkům budou moci vyjádřit a dílo schválit.

Společnost Endel vytváří zvukové skladby na základě vědeckých poznatků o tom, jak hudba ovlivňuje stav lidské mysli. Vzájemná spolupráci by tak měla být mimo jiné také příležitostí pro umělce, kteří takto mohou proniknout do nové oblasti a získat nový zdroj příjmů.

„V UMG věříme v obrovský potenciál umělé inteligence jako nástroje pro podporu a posílení kreativity umělců, vydavatelství a skladatelů, což Endel využil s působivou vynalézavostí a vědeckou inovací,“ řekl Michael Nash z UMG. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat a využívat patentovanou technologii umělé inteligence k vytváření nových hudebních zvuků, které jsou navrženy tak, aby zvýšily pohodu publika, a to díky umělé inteligenci, která při svém vývoji respektuje práva umělců.“

UMG a Endel uvedly, že první skladby, které ze spolupráce vzniknou, by měly být dostupné v nadcházejících měsících.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.