Zdroj: Wikimedia

Společnosti ve velkém ruší osobní účast na CES 2022, obávají se šíření omikronu

CES 2022 se už pomalu blíží, nicméně stále přibývá společností, které svoji účast ruší. Přibyly také dva velcí hráči na trhu – Intel a Google. Přestože se seznam jednotlivých vystavovatelů, inzerentů a mediálních partnerů postupně zmenšuje, Asociace spotřebitelských technologií (CTA), která akci pořádá, tvrdí, že bude pokračovat a veletrh se bude konat.

„Veletrh CES 2022 bude příležitostí pro velké i malé společnosti z celého světa, aby představily své produkty, budovaly značky a navazovaly partnerství,“ uvedla asociace na svém twitterovém účtu.

Proto poté co svoji účast zrušil Intel a Google Asociace spotřebitelských technologií na Twitteru uvedla, že bude i nadále pokračovat ve své snaze o setkávání velkých hráčů technologického průmyslu a aby i ti, kteří se nebudou moci zúčastnit osobně, měli možnost být stále součástí akce.

Většina společností, které svoji účast odřekly, argumentovala obavami z dosud málo prozkoumané varianty covidu-19 omikron. A to i přes to, že asociace dodržuje všechna potřebná nařízení (doklad o očkování, roušky a rychlotesty) a spolupracuje s předními zdravotnickými odborníky.

Seznam společností, které zrušily svoji účast, jsou kromě Intelu a Googlu například také Lenovo, Hisense či Waymo. CTA uvedla, že svoji účast zrušilo již více než 40 vystavovatelů, mezi nimi i tři velké společnosti z celkových osmi hlavních vystavovatelů. Na seznamu nejvýznamnějších společností, které jsou stále přihlášeny k prezenční účasti, jsou společnosti Samsung, Sony a LG.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.