Spolu s PS5 údajně vyjde PS5 Pro

Sony hodlá souběžně s konzolí Playstation 5 vydat její vylepšenou verzi Playstation 5 Pro. Stát má o 100–150 dolarů více. S překvapivou zprávou přišel japonský novinář Zendži Nišikawa.

   Překvapivá je zpráva proto, že konzole Playstation 4, vydaná v roce 2013, dostala upgrade ve formě konzole PS4 Pro až o tři roky později.

   Nišikawa, který o PS5 Pro jinak neřekl žádné bližší informace, je v herní branži brán jako velmi spolehlivý zdroj – naposledy svou důvěryhodnost prokázal reportováním o konzoli Nintendo Switch Lite před jejím oficiálním oznámením.

   Naopak o PS5 detailnější informace známy jsou, prozradila je již před několika měsíci sama Sony. Hardwarový základ bude tvořit 8jádrový procesor vycházející z třetí generace řady Ryzen od AMD se 7nm architekturou Zen 2 a upravené GPU postavené na čipu Radeon Navi rovněž od AMD. Konzole bude podporovat rozlišení až 8K (standardně 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz), technologii ray tracing, 3D audio a bude také používat SSD. V neposlední řadě japonský videoherní gigant slibuje zpětnou kompatibilitu s hrami vydanými pro PS4.

   V tuto chvíli není jasné, kdy PS5 vyjde, podle nejnovějších informací na toto téma by to však mohlo být v listopadu příštího roku. Stát bude údajně 499 dolarů.

Zdroj: digitaltrends.com, t3.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.