Spoluzakladatel společnosti Oculus Palmer Luckey ostře kritizoval brýle Magic Leap One

Na brýle Magic Leap, které jsou určené pro práci se smíšenou realitou, čekal trh poměrně dlouho. A na začátku srpna brýle konečně vyšel. První reakce na něj byly trochu rozporuplné. Podle mnohých se jedná o velmi ambiciózní a funkční produkt, avšak jeho autoři museli udělat řadu kompromisů, které omezují výkon i možnosti použití brýlí. Většina recenzentů se shoduje na tom, že používání brýlí je velmi pohodlné a brýle reagují dobře. Objekty které dokáží vykreslit však rozhodně nevypadají tak realisticky, jako tvůrci brýlí slibovali a velkým omezením je také poměrně malý zorný úhel.

Velmi ostré kritiku brýlí Magic Leap One napsal na svém blogu jeden z tvůrců býlí Oculus Palmer Luckey. Podle něj jsou brýle spíš jen hodinky Android Wear se menu, které se vznáší před uživatelem. Dodává, že se si nedovede představit, jak by je mohl někdo smysluplně používat.

Podle názoru mnohých není Lucekyho kritika, pouhým útokem konkurence, ale má v mnohém pravdu. Panuje obecně názor, že ačkoliv nejsou Magic Leap One vyloženě špatným produktem, nedokázaly dostála slibům svých tvůrců. Mnozí se bojí, že řada lidí, kteří si je koupili v předprodeji a uvěřili kampani, která je předcházela, přestane možnostem rozšířené reality věřit, což by mohlo zbrzdit trh a tím pádem i budoucí vývoj nových zařízení v této oblasti.

Magic Leap One jsou nepochybně krokem vpřed, avšak bohužel ne tak velkým jak mnozí doufali.

Zdroj: Theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.