Foto: Spotify

Spotify nově umožňuje poslouchat hudbu v Apple Watch offline

Pokud patříte mezi majitele Apple Watch, pravděpodobně vás potěší nová funkce, díky níž si můžete stáhnout oblíbenou hudbu či podcasty přímo do hodinek. Poslech si tak můžete užít, aniž byste museli mít zrovna po ruce svůj iPhone nebo se spoléhat na internetové připojení. I dříve bylo možné hudbu streamovat přímo z hodinek, ovšem pouze přes Wi-Fi nebo přes LTE. S nejnovější aktualizací ale můžete být offline. To oceníte například při sportu, při němž řadě lidí mobilní telefon překáží. Ostatně jak uvádí Spotify: „Je to ideální, pokud běháte nebo při vaření potřebujete používat obě ruce“.

Aplikace Spotify se na hodinky Apple Watch dostala již v roce 2018, přičemž nejdříve šlo v podstatě o dálkový ovladač aplikací pro iPhone. V listopadu loňského roku se stala částečně autonomní a nyní svoji nezávislost získává zcela. Podle Spotify jde přitom pouze o první krok, kterým splnila očekávání řady uživatelů. Společnost totiž prozradila, že v tomto směru má další plány a novou funkci do budoucna minimálně plánuje dále vylepšovat. K tomu ale potřebuje zpětnou vazbu od samotných uživatelů. Proto doufá, že si novou funkci v krátkém čase oblíbí co nejvíce majitelů Apple Watch.

Pro stahování skladeb, podcastů, alb či playlistu a jejich offline poslechu potřebujete vlastnit Apple Watch Series 3 a vyšší model s operačním systémem minimálně watchOS 6.0. Naprosto zásadní podmínkou je také předplatné Spotify Premium. Pro stažení jednoduše přejděte na hudbu nebo podcast, který chcete stáhnout, a stiskněte ikonu tří teček, z nabídky vyberte možnost Stáhnout do Apple Watch. To je vše.

Pro většinu uživatelů (kteří splňují výše popsaná kritéria) by měla být nová funkce dostupná již nyní. Pokud tomu tak není, dorazit by měla do několika týdnů. Zajímavostí je, že začátkem tohoto týdne byla na I/O 2021 oznámena podobná funkce pro Google Wear OS.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.