Zdroj:

Spotify připravuje podporu pro offline přehrávání místní hudby

Oblíbená hudební služba Spotify v poslední době nešetří řadou nových funkcí, které buď plánuje, nebo již testuje v rámci omezené skupiny uživatelů. V rámci několika posledních měsíců jsme tak zaznamenali několik takových funkcí (např. skupinové relace, automatické obnovování u seznamů skladeb, nástroj „Vaše epizody“ pro snazší organizaci a přehrávání podcastů a další). V listopadu jsme se také dozvěděli o nové plánované službě předplatného pro prémiové podcasty a o zavádění podpory přidávání příběhů, které vytvářejí samotní umělci.

Nejnovější funkce, o níž Spotify informovala, se ale týká přidání podpory pro přehrávání místní hudby pro Android (tedy skladeb, které jsou uloženy na zařízení). O těchto plánech informovala na svém twitterovém účtu Jane Manchun Wong (@wongmjane). Nově by tedy oblíbená hudební služba měla podporovat přehrávání hudby v režimu offline. V podstatě půjde tedy o to, že novinka umožní uživateli synchronizovat svou offline hudební knihovnu s aplikací a přehrávat hudbu bez nutnosti aktivního připojení k internetu.

V momentě, kdy bude nová funkce dostupná široké veřejnosti, bude stačit přejít do „Nastavení“ a zapnout novou možnost v sekci „Přidat soubory“ označenou jako „Zobrazit soubory zařízení“. Aplikace poté prohledá interní úložiště vašeho zařízení a všechny nalezené zvukové soubory zobrazí ve vaší Spotify knihovně.

Prozatím ale není jasné, zda bude tato nová funkce prémiová, nebo nikoli. Každopádně vzhledem k tomu, že YouTube Music stejnou funkci nabízí pro své uživatele zdarma, můžeme předpokládat, že Spotify nezůstane pozadu a tuto funkci nabídne zdarma také.

Dosud také nevíme, jestli bude Spotify umožňovat uživatelům nahrávat lokálně uložené hudební soubory pro přehrávání napříč zařízeními. Dříve, než bude služba oficiálně spuštěna, se ale jistě vše potřené dozvíme.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.