Foto: Unsplash

Spotify spustí vlastní systém plateb v aplikaci pro uživatele iOS

Jakmile 7. března vstoupí v platnost zákon Evropské unie o digitálních trzích (tzv. Digital Markets Act, DMA), dojde ve společnosti Spotify k rozsáhlým změnám. Streamovací služba uvádí, že obyvatelé EU si konečně budou moci zakoupit předplatné Premium nebo přejít z individuálního na párový či rodinný tarif přímo v aplikaci. Spotify neumožňovalo uživatelům platit za předplatné prostřednictvím systému plateb společnosti Apple od roku 2016 a dlouhodobě hlasitě kritizovalo 30procentní podíl, který si výrobce iPhonů bere od vývojářů aplikací. V loňském roce společnost dokonce přestala přijímat platby od Applu úplně (zatímco dříve umožňovala uživatelům iOS, kteří měli předplatné před rokem 2016, platit prostřednictvím systému Apple v aplikaci i nadále).

A protože Spotify spouští vlastní platby v aplikaci, budou si uživatelé moci snadno zakoupit i audioknihy. Zákazníkům budou účtovány skutečné částky za předplatné i nákupy a nebudou již muset doplácet na pokrytí provize společnosti Apple. Uživatelům, kteří dříve platili prostřednictvím systému v aplikaci společnosti Apple, byly účtovány 3 dolary navíc k cenám předplatného služby Spotify. Tuto praxi EU nyní prostřednictvím DMA zakazuje.

Kromě toho, že Spotify bude moci zavést vlastní systém plateb v aplikaci, bude moci do aplikace také uvádět ceny. V současné době se u jejích produktů zobrazuje místo ceny poznámka, která uživatelům říká, že je nelze zakoupit v aplikaci. Až DMA vstoupí v platnost, bude Spotify zobrazovat ceny svých produktů a bude také moci začít informovat uživatele iOS o nabídkách a akcích přímo z aplikace.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.