Foto: Unsplash

Spotify testuje seznamy skladeb generované umělou inteligencí

Spotify testuje novou AI funkci, která vytváří seznamy skladeb na základě textových pokynů. Pro vybrané uživatele je funkce k dispozici v části Vaše knihovna po klepnutí na znaménko plus pro vytvoření nového seznamu skladeb. O novince informoval server TechCrunch, který tvrdí, že od společnosti Spotify získal potvrzení, že testuje seznamy skladeb vytvořené umělou inteligencí. Zatím není jasné, zda tuto novinku hudební streamer plánuje spustit veřejně.

„Proměňte své nápady v playlisty pomocí Al,“ stojí v popisu funkce v aplikaci ve videu na TikToku. Uživatelé mohou chatbotovi pokládat výzvy typu: „Vyplň ticho kavárenskou hudbou v pozadí“ nebo „Potřebuji se soustředit na práci s instrumentální elektronickou hudbou.“ Umělá inteligence poté nabídne seznam skladeb, jež vybere na základě těchto požadavků, uživatel poté může posunutím doleva odstranit všechny skladby, které mu nevyhovují a pokračovat v upřesňování seznamu skladeb.

Pokud Spotify tuto funkci nakonec spustí, možná by ji mohla využít jako vějičku k zaplacení dražší úrovně předplatného. Nicméně již začátkem tohoto roku Spotify spustilo podobnou funkci AI DJ (poháněnou technologií OpenAI), která doporučuje hudbu. Stejně jako většina technologického průmyslu i tento streamovací gigant zřejmě touží začlenit umělou inteligenci do svých produktů šířeji.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.