Foto: Unsplash

Spotify získává nový design s řadou vylepšení pro desktopovou a webovou aplikaci

Spotify v poslední době získala řadu vylepšení v rámci mobilní verze, nyní se však tato oblíbená streamovací služba dočká také redesignu své desktopové a webové aplikace. Společnost uvedla, že testování nového vzhledu zabralo řadu měsíců proto, aby jej vyladila k dokonalosti. Uživatelé se tak nyní mohou těšit na čistší vzhled a více ovládacích prvků. Přitom by mělo jít o design, který si aplikace zachová následujících několik let.

Na svém blogu Spotify uvedla, že nový design v sobě „kombinuje technické možnosti moderního a škálovatelného webového přehrávače spolu s uceleným designem Spotify a funkcemi, které všichni v desktopové aplikaci očekávají.“. Mělo by tedy jít o zcela nový vzhled, který v maximální míře usnadní práci s aplikací a naplní většinu požadavků, které vůči ní uživatelé mají.

Nově se tedy v desktopové i webové verzi Spotify setkáme s vylepšenou navigací, která zefektivní vyhledávání obsahu. Nyní bude vyhledávání umístěno na levé straně navigační stránky. Snáze dostupní budou i nejlepší umělci a skladby. Zjednoduší se také spuštění rádia, a to pomocí kliknutí na tlačítko tří teček.

Spotify také uživatelům poskytne větší kontrolu nad seznamy skladeb. To jednoduše znamená, že bude mnohem jednodušší přidávat k jednotlivým skladbám vlastní poznámky, nahrávat obrázky nebo přemisťovat skladby do již existujících seznamů skladeb. K dispozici by měl být také nový integrovaný vyhledávací panel, který umožní vyhledat a přidat novou skladbu či podcast do nových nebo stávajících seznamů.

Ještě více se usnadní také možné úpravy fronty přehrávaných skladeb či zobrazení nedávno přehrávaných skladeb. Kromě toho přibudou další možnosti správy knihovny, a to pomocí rozbalovací nabídky v pravém horním rohu.

Nový design Spotify pro stolní počítače a web je zaváděn již nyní, ke všem předplatitelům se dostane v následujících týdnech.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.