pixabay.com

Spotify zvažuje odstranění podcastů s bílým šumem, roční hrubý obrat služby by se zvýšil o 38 milionů dolarů

Tvůrci podcastů s bílým šumem (White noise) na Spotify vydělávají údajně slušné peníze. To příliš netěší streamovací službu, která se je pokusila ze své platformy odstranit. Podle agentury Bloomberg interní dokument Spotify odhaluje, že podcasty s obsahem bílého šumu, jako jsou zvuky vln, vysavačů a šumění ventilátorů, představují na platformě každý den celkem 3 miliony hodin poslechu. To dosud bylo možné především díky tomu, že algoritmus Spotify v rámci snahy stát se podcastovou aplikací neúmyslně vnucoval posluchačům tyto typy obsahu.

Dříve již agentura Bloomberg uvedla, že podcasteři zabývající se bílým šumem vydělávali až 18 000 dolarů měsíčně. Mnoho tvůrců na platformě, nejen těch, kteří vysílají bílý šum, používá k publikování svých pořadů bezplatný hostingový software Spotify Anchor. Společnost Spotify koupila Anchor již v roce 2019 a kromě toho, že pomáhá tvůrcům vytvářet a distribuovat jejich podcasty, dokáže jejich obsah také zpeněžit.

Ačkoli se podcasty s bílým šumem ukázaly být u posluchačů hitem, zřejmě nevydělávají Spotify tolik peněz jako jiné typy pořadů. Společnost údajně uvažovala o jejich úplném odstranění a zamezení budoucího nahrávání v této kategorii. Navíc uvažovala o změně svého algoritmu tak, aby doporučoval podobné podcasty, které jsou pro Spotify ekonomičtější. Provedení všech těchto kroků by zvýšilo roční hrubý zisk společnosti o 38 milionů dolarů. 

Ve vlákně na subredditu Spotify zveřejněném před pár měsíci si několik uživatelů stěžovalo, že podcasty s bílým šumem, které poslouchají, zmizely. Agentura Bloomberg také hovořila s jedním tvůrcem, který uvedl, že jeho obsah na několik týdnů zmizel a následně byl opět obnoven. Společnost Spotify nepotvrdila, že podcasty s bílým šumem dočasně stáhla ze své služby, ale sdělila agentuře, že se nakonec daný návrh neuskutečnil a že nadále má na své platformě podcasty s bílým šumem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.