Zdroj: 2020.byspotify.com

Spotify zveřejnil statistiky nejoblíbenějších skladeb, interpretů, alb či podcastů za rok 2020

Podobně jako jiné hudební platformy, také Spotify si připravila jak personalizované, tak obecné statistiky pro rok 2020. Stránka Spotify Wrapped 2020 (Rok 2020 v kostce) je nyní přístupná pro všechny uživatele na celém světě pro iOS i Android. Na rozdíl od Apple Music Replay, která je dostupná celoročně, Spotify Wrapped debutuje vždy v prosinci. Všeobecně je tato služba přijímána velmi kladně, a to zejména pro skvělý design i snadné sdílení statistik na sociálních sítích.

Na statistiky roku 2020 se dostanete snadno pomocí tohoto odkazu. Speciální verze Spotify vám umožní prohlížet si seznamy vašich nejoblíbenějších skladeb, umělců či podcastů roku 2020. Pokud ale chcete získat přístup ke všem statistikám Spotify Wrapped 2020, budete muset použít aplikaci Spotify pro iOS (tj. otevřít tuto hudební aplikaci na iPhonu).

Spotify navíc uživatelům umožňuje snadné sdílení svých statistik s přáteli na sociálních sítích. Můžete se tak druhým pochlubit se svými nejoblíbenějšími umělci, skladbami či oblíbeným žánrem roku 2020. Podobně vám Spotify pomůže zjistit, kolik nových interpretů jste letos nově objevili nebo která skladba se stala vaší vůbec nejposlouchanější.

Jednou z nejzajímavějších statistik, kterou Spotify svým uživatelům nabízí, je vaše podrobné srovnání s ostatními uživateli. Můžete tak snadno zjistit, zda jste například patřili mezi 2 % nejvěrnějších posluchačů konkrétního interpreta.

Kromě osobních statistik však Spotify nabízí klasicky také obecné statistiky, a to například jak o českých, tak i celosvětově nejposlouchanějších interpretech, skladbách, albech či žánrech. První místo za rok 2020 tak například získal portorický rapper Bad Bunny s více než 8,3 miliardami poslechy, nejposlouchanější album YHLQMDLG přitom také pochází od tohoto interpreta. Nejposlouchanější zpěvačkou na Spotify se pak stala (již druhý rok po sobě) Billie Eilish.

Zdroj: 9to5mac.com