Stanice Showtime pracuje na televizním seriálu ze světa Halo

Americká kabelová televizní stanice Showtime pracuje na TV seriálu ze světa populární série sci-fi stříleček Halo od Microsoftu. Podle šéfa stanice Davida Nevinse půjde o její dosud nejambicióznější seriál.

Zatím první sezóna bude mít deset dílů a podílet se na ní bude tvůrce mysteriózního seriálu Probuzení Kyle Killen nebo režisér a scénárista Rupert Watt, který bude několik epizod režírovat. Očekává se, že natáčení začne zkraje příštího roku. O zápletce seriálu toho v tuto chvíli není známo téměř nic, tisková zpráva stanice hovoří jen o „epickém konfliktu z 26. století mezi lidstvem a mimozemskou hrozbou známou pod názvem Covenant“.

Úspěšná videoherní série je v hledáčku Hollywoodu prakticky již od vydání prvního dílu Halo: Combat Evolved v roce 2001. V jednu chvíli na její filmové adaptaci pracoval v roli producenta režisér Peter Jackson a režisér a scénárista Alex Garland pro ni napsal hrubou verzi scénáře. Na pozici režiséra se zvažoval např. Guillermo del Toro, poté se do projektu zapojil Neill Blomkamp. Ten se však nakonec rozhodl věnovat svému vlastnímu projektu, celovečernímu debutu District 9, a plány na zfilmování série se rozpadly.

V roce 2013 Microsoft oznámil, že sérii převádí do podoby televizního seriálu, na němž se měla podílet produkční společnost režiséra Stevena Spielberga Amblin Entertainment, a měl to být jeden z velkých „taháků“ série původních televizních projektů uváděných pod značkou Xbox Originals. Softwarový obr projekt Xbox Originals (a s ním i celou televizní divizi)  v souvislosti s restrukturalizací společnosti o rok později zrušil a z velkolepých plánů se „vyvrbil“ jen značně nepodařený pětidílný seriál Halo: Nightfall, uvedený na konci roku 2014.

Showtime značku zjevně vnímá jako příležitost vyrobit si svůj vlastní epický sci-fi seriál v době, kdy se HBO může pochlubit seriálem Westworld, Netflix produkuje rovněž kladně přijímaný seriál Altered Carbon a Amazon má seriál The Expanse (přesněji řečeno oživil jeho čtvrtou sérii poté, co ji zrušila stanice Syfy).

 

Zdroj: theverge.com, variety.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.