Starcraft II přechází na free-to-play prodejní model

RTS strategie Starcraft II od Blizzardu mění prodejní model. Od 14. listopadu přechází titul na free-to play prodejní model, resp. jeho velká část, včetně první kampaně Wings of Liberty z července roku 2010.

Společnost také nabídne volný přístup ke co-op režimu hry a hodnocenému multiplayerovému žebříčku, když hráč dosáhne deset nehodnocených výher denně. Zpoplatněny budou kampaně Heart of the Swarm, Legacy of the Void a Nova Covert Ops, které vyšly v roce 2013, 2015 a 2016. Každá bude stát 15 dolarů a bude možné si je pořídit jako „sběratelku“ za 40 dolarů. V této souvislosti nabízí společnost od 8. listopadu do 8. prosince hráčům, kteří vlastní první kampaň, druhou (tedy Heart of the Swarm) zdarma.

Starcraft II je podle webu gamesindustry.biz pro Blizzard velmi výnosným podnikem – titulu se prodalo za šest měsíců od launche 5 milionů kopií a kampaně Heart of the Swarm a Legacy of the Void prodaly každá za pouhé dva dny více než 2 mil. kopií. S přechodem na free-to-play model jejich popularita pravděpodobně ještě vzroste.

Blizzard není jedinou společností, která zkouší změny v platebního modelu u vybrané hry. Tento rok společnost Starbreeze v rámci časově omezené akce rozdala zdarma 5 mil. kopií svého dlouhodobě populárního titulu Payday 2. Posléze hráčům nabídla placený upgrade na verzi s názvem Ultimate Edition, která obsahovala všechny vydané DLC přídavky. Podobný systém implementovala do hry Battleborn i společnost Gearbox. Hráčům zpřístupnila zdarma velkou část obsahu multiplayeru a nabídla jim placený upgrade, kterým se dostali ke všem multiplayerovým funkcím. Cílem bylo k titulu přivést více hráčů, protože ve velké konkurenci se Battleborn i přes jisté kvality nedokázal výrazněji prosadit.

Blizzard změnu oznámil na každoroční konferenci Blizzcon, která proběhla o tomto víkendu. Zde také oznámil nový datadisk do své „trvalky” World of Warcraft s názvem Battle of Azeroth.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.