Foto: se svolením Eric Barone

Stardew Valley je šest let stará hra, jejíž obliba nyní strmě roste

Stardew Valley je šest let stará hra, která si na svůj úspěch musela počkat. Její obliba mezi hráči totiž rapidně vzrostla až nyní – její (jediný) tvůrce Eric Barone informoval, že zhruba k dnešnímu datu se prodalo již více než 20 milionů kopií. Barone se o nebývalém a šokujícím úspěchu podělil v rámci informace o vydání upgradu, kterou zveřejnil na tiskových stránkách hry a v rozhovoru pro PC Gamer. „Milník 20 milionů kopií je opravdu úžasný,“ řekl redakci.

Ještě působivější je však rychle rostoucí tempo prodeje Stardew Valley. Trvalo čtyři roky, než se prodalo prvních 10 milionů kopií hry. Od září 2021 se však prodalo již dalších 5 milionů kusů a nyní Barone uvádí, že „průměrné denní prodeje jsou vyšší než kdykoli předtím“.

„Nejsem si úplně jistý, proč tomu tak je,“ doplnil tvůrce Stardew Valley. „Doufám, že se hra prostě dál šíří na doporučení, a čím více lidí ji hraje, tím více lidí ji bude sdílet se svými přáteli.“

Barone také serveru PC Gamer sdělil, že plánuje na Stardew Valley pracovat i nadále, ale nyní se soustředí především na Haunted Chocolatier, nové akční RPG, které oznámil loni na podzim.

Dvacet milionů prodaných kopií je úctyhodný výkon pro jakoukoli hru, natož pro hru, kterou vyvinul jediný člověk. Barone začal na Stardew Valley pracovat po dokončení studia informatiky na Washingtonské univerzitě v Tacomě. Po finanční krizi v roce 2008 zjistil, že nemůže získat místo ve svém oboru, a tak začal vyvíjet hru, aby se zdokonalil v tom, co ho baví. Na projektu pak pracoval další čtyři roky, než na začátku roku 2016 Stardew Valley konečně vydal.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.