Foto: se svolením Chucklefish

Stardew Valley získává nový hardcore mód, který může vymazat veškerý pokrok ve hře

Pokud máte rádi výzvy a zároveň patříte mezi hráče Stardew Valley, mohl by vás zaujmout nový režim této hry. Ačkoli jde běžně o pohodovou a milou záležitost, jedna hráčka vytvořila nový „hardcore“ mód The Onion, který každému smaže vše, čeho ve hře dosáhl, když při hraní hry na PC použije průvodce Stardew Valley Wiki.

Podle serveru GamesRadar vytvořila softwarová inženýrka a hráčka Stardew Valley Sylvie Nightshade modifikaci s vysokou obtížností 21. června poté, co si přečetla článek zveřejněný den předtím na satirickém webu Hard Drive. Tento článek vtipkoval o „hardcore režimu“ ve Stardew Valley, který hráčům smaže jejich usilovně opečovávané farmy, pokud se kdykoli během hraní podívají na Wiki. Ještě téhož dne Nightshade citovala článek na Twitteru X s odkazem na mód na GitHubu a oznámila, že tento vtip proměnila ve skutečnost.

Nový režim funguje tak, že skenuje název každého okna nebo karty, která je otevřená za běhu Stardew Valley. Pokud název jakéhokoli okna obsahuje „Stardew Valley Wiki“, vymaže vše, čeho hráč dosud dosáhl, a donutí ho začít od začátku bez použití průvodce. Nightshade dokonce aktualizovala mód tak, že nejenže smaže veškeré uložené úspěchy, ale také zavře okno prohlížeče, ve kterém se Wiki nachází (a to, aby hráče ještě více naštvala).

Na druhou stranu nic nebrání hráčům v tom, hrát hru na PC a přitom mít otevřeného průvodce v telefonu.

Zdroj: engadget.com