Foto: se svolením Bethesda

Starfield pro Xbox Series X dostává velkou aktualizaci snímkové frekvence

Oblíbené singleplayerové RPG Starfield dostane na Xbox Series X aktualizaci výkonu, která odemkne snímkovou frekvenci nad 30 FPS. Tato aktualizace Starfieldu přidává možnost změnit snímkovou frekvenci na 30 FPS, 40 FPS, 60 FPS nebo neomezenou snímkovou frekvenci, a to pro displeje, které podporují VRR běžící na 120 Hz. Displeje bez VRR budou mít na výběr z 30 FPS nebo 60 FPS.

Květnová aktualizace také nabídne možnost upřednostnit buď vizuální efekty, nebo výkon při určitém počtu snímků za sekundu. Vizuální režim znamená, že se hra bude snažit zachovat vysoké rozlišení a detaily osvětlení, speciálních efektů a NPC, zatímco výkon sníží rozlišení a prokreslení detailů.

Společnost Bethesda doporučuje zvolit režim výkonu při hraní při 60 FPS a více. Pro hráče Xboxu řady X se 120Hz VRR displeji je nyní výchozí nastavení Starfieldu 40 FPS, což znamená upřednostnění vizuální stránky.

Tyto aktualizace přibližují verzi Starfield pro Xbox Series X jejímu protějšku pro PC, tedy co se týče možnosti přizpůsobení, zatímco verze pro Xbox Series S zůstává omezena na 30 snímků za sekundu, což je velká škoda, protože navýšení na 40 FPS by zejména bojovým scénám rozhodně prospělo.

V nejnovější aktualizaci byly navíc přepracovány povrchové mapy Starfieldu, aby se zvýšila jejich čitelnost na všech platformách. Nový design zobrazuje 3D obrázky terénu, budov a objektů, jako jsou stromy a skály, shora dolů. Původní mapa povrchu se snaží vytvořit krajinu z bílých bodů na jasně modrém pozadí, takže jde rozhodně o vítané vylepšení. Aktualizace také umožňuje hráčům přizpůsobit si obtížnost boje na zemi i v soubojích lodí a přidává do prostředí navigační značky při procházení po planetách.

Jedná se o čtvrtou a největší aktualizaci Starfieldu od Bethesdy od září 2023, kdy hra vyšla. Všichni hráči by se měli těchto změn dočkat do 15. května.

Zdroj: engadget.com