Foto: se svolením Bethesda

Starfield se dočkal velké aktualizace, přinesla podporu DLSS a řadu oprav

Starfield právě získal několik klíčových aktualizací, které Bethesda slíbila před několika měsíci. Verze 1.8.86 přichází s podporou DLSS, která uživatelům s podporovanými kartami NVIDIA konečně poskytuje funkce včetně DLSS Super Resolution, Deep Learning Anti-aliasing (DLAA), Reflex Low Latency a DLSS Frame Generation.

Spolu s DLSS přináší aktualizace optimalizaci výkonu GPU, což pomůže uživatelům s kartami vyšší třídy. Bethesda také vyřešila problémy s pamětí a další problémy, vylepšila vykreslování a provedla řadu dalších vylepšení stability a výkonu. Po grafické stránce přidala ovládací prvky jasu a kontrastu a zároveň řeší problémy týkající se Ambient Occlusion, kompilace shaderů, jasu HDR (pouze Xbox a Windows 11), problémů s materiály a další.

Hratelnost se také dočkala několika vítaných upgradů. Nyní můžete jíst jídlo, které najdete v herním světě pomocí tlačítka Spotřebovat, aniž byste je museli nejdříve přidat do inventáře. Bethesda také upravila možnost identifikace, aby byla méně jasná, opravila problém, který mohl hráčům bránit ve střelbě ze zbraní, vyřešila problém s nahými NPC, opravila problémy s myší a další. Vyřešeny byly také problémy s úkoly, které se většinou týkaly nekonzistence hry.

Bethesda nové funkce v betě testovala začátkem tohoto měsíce na Steamu, než je uznala za vhodné k vydání. V září uvedla, že spolupracuje se společnostmi NVIDIA, AMD a Intel na podpoře ovladačů, pravděpodobně v reakci na technickou zprávu společnosti Digital Foundry, podle níž hra vykazovala nepřiměřeně nízký výkon NVIDIA a Intel. Starfield patří k nejprodávanějším hrám roku 2023 (mimo jiné díky tomu, že je v Game Passu zdarma), přičemž společnost ke konci září hlásila 10 milionů hráčů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.