Foto: se svolením SpaceX

Starlink je nyní ihned k dispozici ve 32 zemích světa

Satelitní internetová služba Starlink společnosti SpaceX je nyní dostupná ve 32 zemích světa, oznámila společnost. Působivé je, že vesmírná společnost Elona Muska tvrdí, že bude svá zařízení dodávat okamžitě, a to je změna oproti dřívějším problémům, kdy na antény Starlink Kit“ čekali zákazníci měsíce.

Společnost SpaceX sdílela na Twitteru snímek obrazovky zobrazující mapu dostupnosti Starlinku. Služba je uvedena jako dostupná ve většině Evropy a Severní Ameriky, jakož i v některých částech Jižní Ameriky, Austrálie a Nového Zélandu. Velká část zbytku světa, včetně celého afrického kontinentu, je ve fázi již brzy s očekávanou dostupností v průběhu roku 2023.

Číslo 32 představuje nárůst počtu zemí, kde je Starlink dostupný, začátkem letošního roku to bylo pouze 25, jak uvedl SpaceX. Ještě pozoruhodnější je však počet zemí, kde podle společnosti je dodáváno zařízení okamžitě, zatímco příslušné vlákno sociální sítě Reddit je plné příběhů zákazníků, kteří museli na vyřízení své objednávky čekat měsíce. V dubnu časopis Rest of World uvedl, že většina uživatelů služby Starlink se nachází v Severní Americe a velká část zbývajících v Austrálii, na Novém Zélandu a v Evropě.

Po zvýšení ceny, které vstoupilo v platnost v březnu tohoto roku, stojí nyní Starlink jednorázově 599 dolarů za Starlink Kit,” měsíční poplatek za příjem internetových služeb pak činí 110 dolarů.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.