Foto: Unsplash

Starlink se chce zaměřit na přenos internetu do dopravních prostředků

Služba Starlink zatím zkouší své možnosti v rámci betaverze a přenáší internet (zatím bez přívlastku vysokorychlostní) majitelům statických přijímačů. Své služby ale hodlá projekt Elona Muska radikálně rozšířit a nabídnout své služby více mobilněji. Pokud její záměr schválí příslušné regulační úřady, nabídku svého internetového připojení by společnost poskytla automobilům, nákladním automobilům, lodím a letadlům a jejich posádkám/cestujícím.

Vedení společnosti podalo 5. března žádost o udělení „plošné licence povolující provoz terminálů Starlink na pozemských stanicích v pohybu“. Celou záležitostí se nyní zabývá FCC. Hlavním cílem je poskytnout konektivitu uživatelům, kteří tráví hodně času na cestách, a to často v místech, kde je běžné mobilní připojení velmi slabé nebo žádné.

Jako první by se měla začít připojovat větší vozidla a dopravní prostředky, připojení automobilů Tesla (které by se nabízelo) v tuto chvíli není v plánu, a to jednoduše proto, že jejich počet je příliš vysoký, uvedl přímo Elon Musk.

V současnosti je do programu zapojeno nejméně 10 000 uživatelů, všichni se stacionárním přijímačem. Internet jim v tuto chvíli dodává více než 1 000 satelitů. Pozornost Starlinku je v současnosti zaměřená na odlehlejší venkovské oblasti, které mají s připojením ke kvalitnímu internetu problém. Zatím Starlink pokrývá oblast USA, části Kanady a Velké Británie.

Zatím není jasné, jak by měla vypadat anténa pro připojení mobilních míst. Podle dostupných informací by taková anténa mohla být umístěna na střechu nákladního automobilu nebo na stožár lodi.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.