Foto: se svolením Epic Games

Startuje čtvrtá kapitola Fortnite

Třetí kapitola Fortnite byla ukončena a hráči do dnešního dne netrpělivě očekávali kapitolu čtvrtou. Rozloučení to bylo neobvyklé – Epic Games nazval celou událost Fracture. Nejdříve se hráči rozdělení do malých skupin potloukali po malých plovoucích ostrovech a nezbývalo jim nic jiného, než sledovat odpočet na obrazovce. Následovala cutscéna, na jejímž konci ostrov explodoval na mnoho kusů.

Následně se hráči ocitli ve vesmíru, kde se vznášeli mezi troskami. Bylo jim sděleno, že domov je pryč. Poté došlo ke spojení většiny fragmentů zničeného ostrova i hráčů zpět dohromady lasem díky energii Bodu nula. Hráče totiž čekal úkol posbírat energetické koule, které Bod nula pohánějí, a po získání dostatku energie mohl vzniknout nový ostrov.

Celá akce trvala asi 45 minut a postrádala vzrušení z minulých akcí. Při sběru koulí museli hráči plnit jednoduché úkoly, jako je například stavba sněhuláka nebo hledání předmětů. Mohli si také prožít krátké flashbacky ze hry nebo si promluvit s několika NPC kvůli základním úkolům. Poté se hra dostala do útlumové fáze, která trvala až do dnešního dne (4. prosince). Toto datum znamená spuštění nové kapitoly, a tedy i nový ostrov a nové postavy. Konkrétně se hráči mohou těšit například na Geralta z Rivie ze Zaklínače. Chybět nebude ani Hulk a s ním pravděpodobně řada dalších postav z Marvel univerza. Nově se hráči dočkají třeba také terénních motorek a řady kultovních destinací ze Zaklínače nebo hry Doom Eternal.

Zdroj: theverge.com