Zdroj: cavnue.com

Stát Michigan chce vybudovat síť autonomní dopravy, pomoci má dceřiná společnost Google

Autonomní doprava je téma, o němž se v posledních letech hodně mluví, avšak konkrétních případů realizace jsme se zatím nedočkali. Jedním z průkopníků v této oblasti by se rád stal stát Michigan, konkrétně oblast metropole Detroitu. Tamní úřady vyhlásily plán vybudovat síť autonomní městské dopravy, a ke spolupráci si proto přizvaly společnost Cavnue, která je de facto dceřinou společností Google Alphabet. Ta už má zkušenost s přípravou podobného projektu v Torontu, ten však byl v nedávné době zrušen.

Cílem projektu v Detroitu je vybudovat čtyřicetikilometrový koridor, který by měl propojit centrum města s blízkým okolím. V rámci sítě autonomní dopravy by měly být dostupné klíčové destinace, jako je mezinárodní letiště, hlavní nádraží nebo University of Michigan.

Ve své první fázi bude společnost Cavnue vybírat vhodné technologie a navrhne ideální síť, v níž se doprava bude pohybovat. Na projektu by se měla podílet řada velkých společností jako Ford, GM, BMW, Toyota i společnost Waymo vyvíjející autonomní systémy pro automobily. Cílem snažení je projekt, který bude možné rozvíjet s ohledem na vývoj technologií v budoucnu.

Cavnue očekává, že počáteční fáze projektu bude trvat asi 24 měsíců. Důležitý je přitom fakt, že realizace projektu nezačne, dokud nebude první fáze dokončená a schválená všemi stranami projektu. Může trvat tedy poměrně dlouho, než se projekt začne realizovat a i samotná výstavba bude trvat pravděpodobně velmi dlouho.

Zdroj: engdget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.