Zdroj: pixabay.com

Steam hlásí rekordní zájem hráčů, nejhranější hrou víkendu je Counter Strike

S uvalenou karanténou a absencí kulturních akcí v Evropě, Asii a postupně také v USA souvisí zvýšení zájmu o různé domácí formy zábavy. To, že čísla obliby těchto služeb porostou, dokázal už první týden. Steam, oblíbená platforma pro distribuci PC her, hlásí rekordní zájem hráčů.

Jako číslo oblíbenosti bere Steam počet uživatelů, kteří se přihlásili během 24 hodin. Poprvé v historii platformy překročilo toto číslo 20 milionů uživatelů a téměř 6,4 milionů uživatelů skutečně hrálo nějakou hru.

Předchozí rekord neměl dlouhého trvání, byl stanoven během jednoho z únorových víkendů. Obecně platí, že během zimy na severní polokouli se zájem hráčů zvyšuje. V současnosti tomuto trendu navíc pomáhají omezené možnosti dalšího vyžití. Nelze předpokládat, že by se situace kolem pandemie skokově zlepšila, a je tak pravděpodobné, že počty hráčů dále porostou.

Podle her, které byly ve středu zájmu hráčů, lze usuzovat, že se na Steam vrátili starší hráči, kteří jej využívali dříve. Například hra Counter-Strike: Global Offensive dosáhla rekordu 1 024 845 hráčů za den, a stala se tak nejoblíbenější hrou víkendu. Na druhém místě skončila Dota 2 s 701 632  hráči a třetí bylo PUBG jež hrálo 515 050 hráčů.

Podobný nárůst zájmu zřejmě zaznamenají s největší pravděpodobností také další distribuční kanály jako Epic Game Store nebo GOG. Příliv hráčů jistě zaznamenají také konzole a vyšší příliv diváků se dá předpokládat i u služeb WOD jako je HBO Go nebo Netflix.

Zdroj: theverge.com