Steam má nyní 90 mil. aktivních uživatelů měsíčně

Zástupci společnosti Valve na akci Melbourne Games Week oznámili, že Steam má nyní něco přes 90 mil. aktivních uživatelů měsíčně.  Za rok se tak počet těchto uživatelů zvýšil o 23 milionů.

Steam také zaznamenal nárůst počtu denně aktivních uživatelů, kterých je nyní 47 milionů, o 14 milionů více než loni. Významné rozšíření uživatelské základny Steamu je možné alespoň částečně připsat růstu platformy v Číně, kde se počet jejích uživatelů zvýšil od loňska z 15 na 30 milionů.

Platforma si podle analytika Daniela Ahmada ze společnosti Niko Partners získala popularitu díky čínskému vydání titulu DOTA 2, ještě větší roli v růstu však prý hrály faktory jako lokalizace zahraničních her, regionální stanovování cen, místní platební metody a v neposlední řadě velký počet vládními úřady blokovaných či zakázaných her, které jsou na Steamu dostupné díky tomu, že platforma zde působí v jakési šedé zóně (úřady jen před necelým rokem zablokovaly její komunitní funkce).

Situace se ovšem může brzy změnit – Valve momentálně spolupracuje s čínským vydavatelem Perfect World na vytvoření specifické verzi platformy s názvem Steam China, na niž se budou vztahovat přísné cenzurní zákony.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.