Zdroj: Unsplah.com

Steam nechce hry podporující systémy blockchainu, Epic je vítá

Největší herní distributor na světě Steam minulý týden ohlásil, že ze své knihovny vyřadí hry pracující se systémy blockchain umožňující výměnu NFT (non-fungible token) nebo kryptoměn. Steam se tak chce vyhnout kontroverzi spojené s tímto tématem a nechce být obviňován z podpory hazardu. Této situace se rychle chopil konkurenční systém Epic Game Store, který ohlásil, že na jeho platformě tento typ her místo má.

Studio Epic říká, že tento typ her bude mít určitá omezení svých platebních a dalších systémů, avšak nechce bránit vývojářům v rámci nově vznikajícího oboru. Vyjádření Epicu říká, že je nutné, aby daná hra nesměla porušovat zákony země, v níž je distribuovaná, měla by mít odpovídající věkové hodnocení a také přesně deklarovat, k čemu blockchain používá. Dodává, že platební modely budou fungovat separátně od běžného systému Epic Game Store.

Tim Sweeney, generální ředitel společnosti Epic, dříve deklaroval, že společnost nemá zájem pracovat s NFT. Nyní se však ukazuje, že toto prohlášení platí pouze pro hry z dílny samotného studia Epic. V posledních dnech Sweeney tweetoval, že Epic vítá inovace v oblasti technologií a financí a říká, že blockchain nemůže být ze své podstaty buď dobrý, nebo špatný.

Pro vývojáře, kteří uvažují, že se vydají touto cestou, je to dobrá zpráva, nicméně neznamená to, že by Epic zveřejnil jakoukoli hru s tímto systémem. Program je v současnosti v uzavřené betaverzi a speciální tým vybírá tituly, které do ní pustí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.