Steam vytvořil nový rekord, současně jej využívalo přes 17 mil. hráčů

Největší herní platforma pro PC hry Steam vytvořila nový rekord – v jednu chvíli zde bylo přihlášených 17 683 804 uživatelů. Dalším rekordem je téměř 7 mil. současně hrajících uživatelů, konkrétně to bylo 6 813 617 hráčů.

Před pouhým měsícem bylo na Steamu najednou přihlášených „jen“ 16 mil. uživatelů. Ke dvěma rekordům podle všeho přispěla akce Black Friday a výrazně i multiplayerový hit posledních měsíců PlayerUnknown’s Battlegrounds, který mimochodem v listopadu překonal hranici 20 mil. prodaných kopií. Z téměř 7 mil. současně hrajících uživatelů hrála PUBG téměř polovina z nich, přesněji 2 940 359 hráčů.

Jak píše web digitaltrends.com, celkový počet uživatelů Steamu není snadné určit, protože nemalé množství uživatelů používá více účtů a další skupina hráčů je nechává i delší dobu „spát“. V roce 2014 se společnost Valve pochlubila, že základnu platformy tvoří 75 mil. uživatelů, o rok později to mělo být již 125 mil. aktivních uživatelů.

Steam také letos uvedl, že více než 25 mil hráčů provozuje herní sestavy, které jim umožňují hrát VR tituly. Množství uživatelů se v tomto ohledu oproti minulému roku téměř zdvojnásobilo, což naznačuje, že čas VR jakožto rozšířené a běžné herní platformy se již nezadržitelně blíží.

Podle údajů Steamu je v současné době nejhranějším titulem nepřekvapivě PUBG, který průměrně hraje kolem 3 mil. hráčů najednou, druhé místo si hlídá DOTA 2 s 1,2 mil. hráčů a trojku nejhranějších titulů uzavírá  „nesmrtelná trvalka“, stále populární FPS Counter-Strike: Global Offensive s 850 tisíci hráčů.

Steam se také v poslední době začal více otevírat indie vývojářům prostřednictvím platformy Direct project a nic nenaznačuje tomu, že by růst největší PC herní platformy měl v dohledné době zpomalovat, dodává web digitaltrends.com

 

Zdroj: digitaltrends.com, steamdb.info

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.