Zdroj: wikimedia.org

Steve Jobs bude mít sochu v Národní zahradě amerických hrdinů po boku největších osobností USA

Socha spoluzakladatele společnosti Apple se má objevit po boku dalších 244 významných osobností USA v Národní zahradě amerických hrdinů (National Garden of American Heroes). Toto prohlášení podepsal odcházející prezident Donald Trump, z jehož popudu Národní zahrada amerických hrdinů vznikne.

Ta bude zřízena na počest „velkých legend americké historie“, přičemž každá osobnost, jejíž socha zde bude stát, „ztělesňuje amerického ducha statečnosti a vzdoru, dokonalosti a dobrodružství, odvahy a důvěry, věrnosti a lásky,“ uvádí se v prohlášení. „Každý z nich ohromil svět pouhou silou svého příkladu a nezbytně přispěl k ušlechtilé historii Ameriky, jejíž nejlepší kapitoly teprve přijdou.“

Zajímavé přitom je, že vedle Steva Jobse budou stát sochy takových velikánů, jakými byli otcové zakladatelé (Benjamin Franklin, George Washington, John Adams, Thomas Jefferson, John Jay, James Madison a Alexandr Hamilton). Socha na počest života a díla zde bude vztyčena ale i řadě amerických umělců, sportovců, soudců, vědců a dalším významným osobnostem (například některým prezidentům).

Jako příklad můžeme uvést několik jmen – básnířka Emily Dickinson, filmový producent Walt Disney, atlet Jesse Owens, vynálezce Nikola Tesla nebo třeba herec John Wayne či pastor Martin Luther King. Pokud by vás zajímal úplný seznam, který celkem čítá 244 jmen, k dispozici je zde.

Slavnostní otevření Národní zahrady amerických hrdinů je plánováno na 4. červenec 2026. V tento den totiž Američané oslaví 250 let založení Ústavy Spojených států amerických.

Zdroj: macrumors.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.