Steve Wozniak zakládá vzdělávací platformu

Jeden ze spoluzakladatelů společnosti Apple Steve Wozniak otevírá novou technologickou platformu pro vzdělávání. Po svém zakladateli ponese název Woz U a je určena k podpoře vzdělávání v technologických oborech. Celkem by tato platforma měla nabídnout vzdělání 30 studentům po celém světě. Zaměřovat se bude na široké spektrum témat z oboru IT, od softwarového inženýrství přes kybernetickou bezpečnost až po rozvoj mobilních aplikací. Zatím není jasné, jestli tyto kurzy budou k dispozici zdarma, anebo bude nutné za studium platit.

Nová platforma slibuje, že se jejím prostřednictvím dostanou studenti blíže praxi a budou mít lepší přístup k velkým technologickým společnostem. Kromě online přednášek a seminářů by studentům měly být k dispozici i individuální konzultace s jednotlivými přednášejícími. Pokročilejším studentům by platforma měla nabídnout více volnosti a podporu jejich vlastním projektům. Směr, kterým by tato platforma chtěla studenty rozvíjet, by měl následovat tendence Steva Jobse a Steva Wozniaka a motivovat studenty k přemýšlení nad možným propojením techniky a humanity.

„Naším cílem je vzdělávat a vychovávat mladé lidi v digitálních dovednostech, aniž by se díky těmto studiím dostali do dluhů,“ uvedl Wozniak ve svém prohlášení. „Lidé se často bojí vybírat technologickou kariéru, protože si myslí, že uspět v ní je složité. Vím, že to jde, a chci jim ukázat, jak. Celý svůj život jsem pracoval na tvorbě, budování a rozvoji lepšího světa prostřednictvím technologie a vždy jsem respektoval vzdělání. Nyní je čas pro Woz U, aby pomohla mladým lidem pokračovat v tom, co jsme začali.“

Úvodní přednášky a kurzy jsou k dispozici volně prostřednictvím mobilní aplikace, kterou Woz U nabízí. Další informace o platformě zatím nejsou veřejnosti známé, avšak na základě Wozniakova vyjádření lze předpokládat, že případný poplatek za studium nebude vysoký.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.