Streamer Dr Disrespect byl zabanován na Twitchi kvůli natáčení na veřejných toaletách na E3

Známý americký herní streamer Dr Disrespect byl zabanován na Twitchi kvůli natáčení na veřejných toaletách dnes končícího herního veletrhu E3. V reakci na to mu společnost ESA, která veletrh pořádá, zrušila akreditaci.

Streamer, vlastním jménem Guy Beahm, na veletrhu cíleně procházel nejrůznější toalety a natáčel zde při močení ostatní návštěvníky i sebe. Krátce po zveřejnění videí byl jeho kanál z populární streamovací platformy stažen. I když se platforma ke svému kroku veřejně nevyjádřila, „natáčení někoho proti jeho vůli“ a „pronásledování někoho a porušování jeho osobního prostoru“, tedy to, čeho se podle všeho Beahm dopustil, je proti jejím komunitním zásadám.

Jak zdůraznil web Kotaku, natáčením lidí na veřejných záchodech se Beahm pravděpodobně dopustil porušení kalifornského zákona o narušení soukromí.

Zákaz je pravděpodobně jen dočasný a nebude trvat déle než dva týdny. Dr Disrespect je pro Twitch příliš velké jméno, aby si mohl dovolit jej zabanovat permanentně.

Beahm má na Twitchi v současné době téměř 3,5 mil. followerů a nejvíce proslul živými streamy populárních battle royale hitů, jako je PUBG, Fortnite Battle Royale, H1Z1 

 

Zdroj: ladbible.com, kotaku.com, wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.