Foto: Unsplash

Streameři na Twitchi protestují proti nenávistným „nájezdům“, jeden den nebudou na platformě přítomni

Deník Washington Post informoval o tom, že dnes (1. září) řada oblíbených streamerů nebude přítomna na Twitchi. Tato akce označená hashtagem #DayOffTwitch je ve skutečnosti protestem proti nedávným nenávistným výpadkům namířeným proti známým tvůrcům.

V čele této protestní akce stojí streameři, mezi něž patří RekitRaven, ShineyPen či Lucia Everblack. Tito tvůrci, kteří přišli s hashtagem #TwitchDoBetter, protestovali proti pomalé reakci Twitche na sexistické, rasistické, transfobní a další útočné formy obtěžujících zpráv. Urážky byly často generovány boty a měly za následek zahlcení chatů, a to až do té míry, že tvůrci museli přerušit své streamy.

Streameři kritizují zejména to, že platforma sama rozšířila seznam tagů o přibližně dalších 350 štítků, jež se týkají pohlaví, sexuální orientace, rasy, národnosti, duševního zdraví a dalších. Ačkoli tyto štítky mohou do jisté míry pomoci fanouškům najít preferované tvůrce, jiným to nabídlo další možnosti, jak tvůrce obtěžovat. Toto obtěžování přitom často probíhalo formou jakýchsi „nájezdů“, kdy chat streamera zaplavilo velké množství rasistických a jiných nadávek.

Streameři jsou přitom v tomto boji (prozatím) odkázáni pouze sami na sebe (v případě „nájezdu“ například přepínají chat do omezeného režimu, který brání dalším potenciálně nenávistným uživatelům v připojení). Twitch totiž v celé věci zatím neprovedl žádnou nápravu, slíbil však, že přijme opatření, která podobným situacím zabrání.

Kromě uvedeného však streameři protestují také proti způsobu, jakým Twitch rozděluje příjmy. U některých tvůrců totiž Twitch rozděluje příjmy 50/50, jiní však dostávají podíl 70/30. Neexistují přitom žádná kritéria, podle kterých by bylo možné zjistit, proč tomu tak je. Twitch navíc není nakloněn ani komunikaci o tomto problému.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.