Studio CD projekt zveřejnilo 48 minut trvající gameplay video ze hry Cyberpunk 2077

Polské vývojářské studio CD projekt si vybudovalo velmi dobrou pověst svým posledním velkým titulem Zaklínač 3. Podle mnohých je toto open word RPG doposud nepřekonaným králem. V době svého vydání vyhrál poslední zaklínač řadu anket o hru roku.

Po vydání posledního datadisku autoři oznámili, že cítí, že možnost fantasy světa vyčerpali a tak jej (minimálně na čas) opustí. To rozesmutnilo mnoho fanoušků, avšak brzy se začalo spekulovat, že se CD projekt přesunul z minulosti do budoucnosti a pracuje na hře z kyberpunkového prostředí. Na letošním herním veletrhu ukázali autoři několik obrázků ze hry a spekulovalo se, že by hra mohla vyjít v horizontu několika let. Její vydání je však možná o něco blíž.

Na veletrhu Gamescom, který proběhl minulý týden, vidělo několik vybraných novinářů projekci téměř padesátiminutového gameplay videa. A to se nyní objevilo i na Twitchy a posléze na YouTube, takže se na něj může podívat každý.

A jak to vypadá, máme se na co těšit. Po vizuální stránce je hra velmi zdařilá. První trailer byl kritizován za velmi „světlé“ prostředí, které nemá s prostředím temného distopického světa kyberpunku, tak jak jej máme zažitý nic společného. Hratelná ukázka ale ukazuje že to atmosféře vůbec nevadí a střídání světlých a tmavých pasáží hry může být velmi efektní.

Druhým zjištěním je, že hra rozhodně nebude určená mladším osmnácti let (stejně jako žádný ze titulů série Zaklínač). Těšit se tak můžeme na dospělé RPG, kde kromě krve a hrubších výrazů narazíme i na nahotu.

I když jsme z herního světa viděli jen málo, máme se rozhodně na co těšit. Je možné, že Cyberpunk 2077 bude ještě chvíli v plenkách a vývojáři jej budou plnit obsahem (v Zaklínačovi byly scénáře úkolů jednou z největších devíz hry), avšak vypadá to, že až to vyjde bude to veliké.