Foto: IGDB

Studio Epic Games přiznalo, že Microsoft vnímá jako konkurenci. Své hry do jeho služeb nepustí

Ve službě Microsoft Cloud Cloud Gaming (xCloud) mohou hráči najít hry od mnoha renomovaných studií. Seznam obsahuje tituly od studií spadajících do portfolia Microsoftu, stejně jako počiny EA, Take-Two a Ubisoft. Jedno velké jméno v tomto seznamu ale chybí – Epic Games a jejich Fortnite, který je stále nejpopulárnější hrou současnosti. Důvod je jednoduchý, Epic Games nechce navázat s Microsoftem spolupráci, protože jej považuje za konkurenci.

Jedná se o nejnovější, doposud interní informaci, která se dostala na veřejnost díky pokračujícímu právnímu boji mezi studiem Epic a technologickým gigantem Apple. V rámci příprav soudního procesu čelil Joe Kreiner, viceprezident společnosti Epic pro rozvoj podnikání, mimo jiné také otázce, proč není Fortnite k dispozici na službě xCloud.

Hlavním důvodem je podle Kreinera snaha Microsoftu konkurovat projektu Epic Games Store na platformě PC. Přesnější informace k tomuto sdělení Kreiner neuvedl. Pravdou je, že Microsoft hry prodává, avšak více než na jednotlivé tituly se soustředí na propagaci svého předplatného Xbox Game Pass. Právě tuto službu, která je součástí projektu xCloud vnímá jako konkurenci.

Studio Epic Games Store začalo expandovat po úspěchu svého titulu Fortnite. Jeho strategie je přitom velmi agresivní a zakládá se na tom, že studio chce změnit zavedené pořádky v herním světě – jinými slovy vymezuje se proti dosavadním hegemonům. Projekt Epic Games Store byl postaven jako konkurence Steamu. Dalším terčem se stal Apple a jeho uzavřený systém aplikací, spor o něj jsme zmínili výše. Zdá se, že Microsoft je jedním z cílů studia Epic, avšak doposud se vůči němu nevymezilo dostatečně nahlas.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.