Foto: Free Radical

Studio Free Radical Design, které pracovalo na hře TimeSplitters, ukončilo činnost

Podle prohlášení zaměstnanců ukončila svou činnost společnost Free Radical Design, která pracovala na remaku hry TimeSplitters. Oficiální webové stránky vývojářského studia nyní ukazují chybu 404 spolu s textem “firma nenalezena” (company not found) a smutným smajlíkem. Bývalí zaměstnanci také ukončení činnosti společnosti oznámili na sociálních sítích.

Společnost byla obnovena v roce 2021, a to právě za účelem vývoje nových her na motivy staré herní série TimeSplitters. Mateřská společnost Embracer Group se však v posledních měsících pustila do snižování nákladů a snížila celkový počet zaměstnanců o více než 900 lidí.

Generální ředitel společnosti Embracer Lars Wingefors se k ukončení činnosti vyjádřil v e-mailu zaměstnancům, v němž vyjádřil “vděčnost” za “pozoruhodnou práci”, kterou tým v posledních letech odvedl. Wingefors dále uvedl, že mateřská společnost chce propuštěné zaměstnance během tohoto přechodu “co nejvíce podpořit”. Nebyly však uvedeny žádné podrobnosti týkající se odstupného nebo případné další asisentence. Vypadá to, že v důsledku uzavření studia Free Radical Design přišlo o práci více než 50 lidí. S uzavřením studia se pravděpodobně pozastaví i práce na remaku TimeSplitters.

Free Radical Design není jediná společnost, kterou Embracer letos zrušil. Embracer v srpnu náhle zavřel vývojářské studio Volition, které vyvíjí hru Saints Row, a údajně se snaží prodat vývojářské studio Gearbox, které vyvíjí hru Borderlands.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.