Foto: se svolením Nintendo a Universal Studios

Super Mario Bros. ve filmu se již za 10 dní stal nejvýdělečnější herní adaptací všech dob

Nový animovaný film Super Mario Bros. ve filmu je v kinech teprve 10 dní, ale již nyní jej lze označit za největší herní adaptaci všech dob. Novinka trhá kasovní rekordy rychleji, než kdokoli očekával. Už teď má za sebou nejvýdělečnější úvodní víkend mezi všemi filmy natočenými podle videoher v USA a Kanadě, nicméně velkým hitem je po celém světě. Za týden a půl celosvětově utržil 508,7 milionu dolarů. To z něj dělá jak dosud nejvýdělečnější film roku 2023, tak i nejvýdělečnější videoherní film v kinech všech dob. Překonal dosavadního rekordmana Warcraft, který celosvětově utržil 439 milionů dolarů.

Po průšvihu hraného filmu Super Mario Bros. z roku 1993 se společnost Nintendo na několik desetiletí zapřísáhla, že se filmovým adaptacím svých her vyhne. Nicméně s pomocí studia Illumination (které natočilo například film Já, padouch) a se zaměřením na replikaci všeobecně uznávaného výtvarného stylu her Mario v animovaném filmu Nintendo viditelně narazilo na zlatou žílu.

Než se ale Super Mario Bros. ve filmu stane jedním z největších animovaných filmů všech dob, čeká jej ještě dlouhá cesta. Zatím se mu nepodařilo proniknout ani do první padesátky, zatímco remake Lvího krále z roku 2019 je s 1,66 miliardy dolarů na prvním místě.

Přesto se zdá, že filmy a další neherní zážitky, jako jsou zábavní parky, budou pravděpodobně tvořit hlavní část příjmů společnosti Nintendo i v budoucnu. Je proto možné, že se dočkáme pokračování Maria a filmů vycházejících z dalších oblíbených her od Nintenda.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.