Systém vypínačů Noon Home zajistí chytré osvětlení vaší domácnosti

Inteligentní osvětlení je jedním z prvních prvků, které si lidé do chytré domácnosti pořizují. Jeho instalace je poměrně snadná, dá se využít každodenně a rychle se na něj zvyká. Nejčastějším způsobem realizace systému chytrého osvětlení jsou inteligentní žárovky, ty stačí vložit do objímky, připojit k hubu domácí sítě či je ovládat jednotlivě. Chytré žárovky však mají dvě nevýhody – jsou poměrně drahé a pokud prasknou, musí se koupit celá nová žárovka, a není možné je ovládat pomocí klasického vypínače. Oba tyto problémy řeší zařízení Noon Home.

Jedná se o inteligentní vypínač, který funguje ve dvou režimech. Jako standardní vypínač, který můžete ovládat gestem přejetí prstů, nebo jako inteligentní prvek, schopný ovládat světla v celém domě. K dispozici je ve dvou variantách, základní je řídící jednotka s černým OLED displejem, na něm je možné sledovat aktuální nastavení světel. Nastavit lze opravdu ledacos, intenzitu osvětlení, časovač a komunikaci s ostatními vypínači. Ukládat si také můžete různé světelné scény, podle nálady a potřeby osvětlení. K vypínači je možné se připojit pomocí aplikace Android nebo iOS a ovládat jej z mobilního zařízení.

Kromě hlavního ovladače s displejem je k dispozici druhý jednodušší typ vypínačů, které pracují v režimu slave a poslouchají příkazy řídicí jednotky, které posílá prostřednictvím Wi-Fi. Všechny lze však ovládat i manuálně. V každé oblasti by tak měla být jedna řídicí jednotka a místo ostatních vypínačů jednotky podřízené.

Nevýhodu systému může někdo spatřovat v tom, že oproti inteligentním žárovkám nelze ovládat každou žárovku zvlášť a nelze volit barvu světla. Vypínače Noon Home se umisťují místo klasických vypínačů a ovládají ty obvody, ke kterým jsou napojeny. Cena zařízení je 200 dolarů za řídicí jednotku a 100 dolarů za podřízený vypínač.

Zdroj: techcrunch.com noonhome.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.