Foto: Unsplash

Systém Windows 11 získá vylepšení umělé inteligence

Po lednovém uvedení Copilota Pro Microsoft začal zavádět řadu aktualizací, aby byl jeho asistent s umělou inteligencí ve Windows 11 ještě užitečnější. Největší novinkou je podpora zásuvných modulů, což dříve fungovalo pouze u webového Copilota. Copilota můžete například nově propojit s OpenTable, díky čemuž můžete snadno provádět rezervace přímo z chatovacího okna. Při nedostatku potravin v domácnosti pak můžete snadno vytvořit objednávku pomocí zásuvného modulu Instacart. Microsoft uvádí, že v průběhu příštího měsíce přibudou také pluginy od společností Kayak, Klarna a Shopify.

Nová aktualizace přinese také možnost v rámci chatu s umělou inteligencí zapínat a vypínat režim úspory baterie nebo zobrazovat hardwarový profil systému. Budete také moci požádat, aby Copilot zapnul živé titulky, hlas nebo lupu obrazovky systému Windows 11. Může dokonce zobrazit seznam dostupných sítí Wi-Fi, ke kterým se lze připojit. Pro běžné uživatele může být užitečná možnost využívat funkce systému Windows 11 bez nutnosti procházet aplikací Nastavení, takže rozšířená integrace Copilota by mohla být pro Microsoft velmi dobrým krokem v oblasti uživatelské přívětivosti.

Aplikace systému Windows 11, které využívají funkce poháněné umělou inteligencí, jako jsou aplikace Fotky a Clipchamp, se také dočkají několika AI vylepšení. Aplikace Fotky má nyní funkci generativního mazání, která umí odstranit z obrázku nežádoucí objekty a prvky, zatímco aplikace Clipchamp začne umožňovat přístup k nástroji, který dokáže odstranit rušivé zvuky z videa.

Microsoft uvádí, že tyto aktualizace Kopilota a AI začne uživatelům s Windows 11 zavádět ode dneška. Pokud se nemůžete dočkat, až nové funkce vyzkoušíte, ujistěte se, že máte povolenou možnost Získávat nejnovější aktualizace, jakmile budou k dispozici. Společnost očekává, že většina funkcí bude k dispozici při spuštění volitelné nezabezpečené předběžné aktualizace z března 2024.

Zdroj: engadget.com