Foto: Unsplash

T-Mobile vyšetřuje další únik citlivých údajů, údajně se týká až 100 milionů zákazníků

Společnost T-Mobile v minulosti již opakovaně řešila problémy s únikem citlivých dat. Nyní se nepříjemná situace opakuje. Mluvčí společnosti uvedl, že T-Mobile začal prověřovat příspěvek, který se objevil na jednom z internetových fór a jehož autor tvrdí, že nabízí k prodeji rozsáhlý soubor citlivých údajů zákazníků T-Mobile.

Podle serveru Motherboard autor příspěvku ze serverů společnosti T-Mobile odcizil údaje, které zahrnují čísla sociálního pojištění, jména, adresy nebo třeba informace o řidičských průkazech. Mělo by přitom jít o citlivé informace týkající se více než 100 milionů osob.

„Jsme si vědomi tvrzení uvedených na blíže nespecifikovaném fóru a aktivně prověřujeme jejich pravost,“ uvedl mluvčí společnosti T-Mobile. „V tuto chvíli nemáme žádné další informace, které bychom mohli sdílet,“ doplnil. Na další vyjádření, které přinese i potvrzení a informaci o závažnosti současné situace, si proto budeme muset ještě chvíli počkat.

V posledních letech se společnost T-Mobile stala terčem hned několika úniků dat. Například v prosinci 2020 došlo k úniku informací týkajících se telefonních hovorů a čísel některých zákazníků. Společnost tehdy nicméně uvedla, že se nejednalo o citlivější informace.

Horší to bylo v roce 2018, kdy hackeři získali přístup k osobním údajům zhruba 2 milionů zákazníků. Tyto údaje již zahrnovaly jména, adresy a čísla účtů. A například v roce 2019 se terčem útoku staly údaje některých předplatitelů služeb T-Mobile, kdy šlo opět o jména, adresy a čísla účtů.

Opakující se úniky méně či více citlivých údajů však jednoznačně na společnost T-Mobile nevrhají dobré světlo.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.