Foto: se svolením Microsoft

Tabletu Microsoft Surface Pro X kvůli chybě nefunguje fotoaparát

Patříte mezi majitele tabletu Microsoft Surface Pro X? Pokud ano, možná vám v posledních dnech přestal na tomto zařízení fungovat fotoaparát. Vícero uživatelů hlásí právě tuto chybu. Prozatím není jasné, co problém způsobilo, a ani Microsoft se k celé věci ještě nevyjádřil. Těžko odhadnout, kdy bude vydána opravná aktualizace.

Server The Verge uvádí, že fotoaparát tabletu Surface Pro X přestal fungovat od tohoto týdne. Vyšlo najevo, že tato chyba se týká většiny uživatelů. Desítky z nich na Redditu, Twitteru a na fóru podpory Microsoftu uvedly, že fotoaparát Surface Pro X nefunguje a nepomáhá ani přeinstalování ovladačů fotoaparátu.

Uživatelé nicméně přišli na to, že navrácení zařízení zpět na 22. května v nastavení systému fotoaparát opět zprovozní, což naznačuje, že se pravděpodobně jedná o problém se zastaralým certifikátem. I když se může zdát, že jde o efektivní řešení, vrácení data zpět na jakémkoli zařízení způsobuje celou řadu problémů. Mezi jinými například zmatek v kalendáři a plánování či problémy s aktualizací systému Windows, který nemusí fungovat správně. Doporučujeme proto raději počkat na oficiální aktualizaci od společnosti Microsoft.

Surface Pro X, který byl původně vydán v roce 2019, je zařízením 2 v 1 (tablet a notebook), jenž na svou dobu nabízel vynikající hardware. Bohužel chybový software a omezená kompatibilita aplikací popularitu tohoto tabletu výrazně snížily.

Zdroj: engadget.com